Tato nabídka není kompletní. Pokud jste cokoliv nenalezli, prosím, kontaktujte nás.

Rady a tipy

Užitečné rady a tipy

Jak nakupovat

Florum.cz je postaven jako klasický e-shop s běžnými uživatelskými funkcemi.  V případě registrace máte možnost sledovat historii vašich nákupu a sledovat jejich aktuální stav. Po vytvoření objednávky vám bude doručen potvrzovací email. O odeslání zásilky vás budeme informovat emailem, který rovněž bude obsahovat číslo zásilky s odkazem na její online sledování.

Každému registrovanému zákazníkovi je po nákupu vyšším než 1000,- Kč automaticky nastavena sleva ve výši 3%.

U některých výrobků je nabízeno několik variant – vesměs různé velikosti nebo barvy. Varianty se zobrazí po rozkliknutí detailu hlavního výrobku.

Pokud vám ani jedna z variant nevyhovuje, kontaktujte nás, prosím, a my vám obratem zjistíme dostupnost výrobku, který by vaše požadavky splňoval lépe.

Stejně tak se na nás obraťte v případě, že v našem e-shop nenaleznete ten správný výrobek. Reálná nabídka je mnohem širší a jsme schopni vyhovět prakticky jakémukoliv požadavku.

Pokud není zboží skladem, je uvedená dodací lhůta pouze orientační. Pokud zboží potřebujete do nějakého konkrétního termínu, tak nás, prosím, o této skutečnosti neprodleně informujte.

 

Poradenství

Pokud si s něčím nevíte rady, napište nám nebo zavolejte a my vám rádi doporučíme vhodné řešení. Ve většině případů vám jsme schopni zpracovat i několik variant v různých cenových relacích apod.

 

Údržba umělých rostlin

Nejjednodušší je obyčejné opláchnutí vlažnou vodou, nejlépe ve sprše. Četnost omytí je závislá na míře prašnosti v daném místě, ale obvykle stačí 1x za rok.

Na umělé rostliny je také možné aplikovat speciální sprej, který zvyšuje jejich odolnost proti UV záření (barvostálost) a současně poskytuje antistatickou ochranu před prachem.

Pokud jsou rostliny umístěny v exteriéru, doporučujeme je uchránit před silnými mrazy. Týká se to i rostlin, které jsou určeny pro celoroční instalaci, protože se tím výrazně prodlouží jejich životnost a odolnost.

 

Jaký je mezi rostlinami rozdíl?

Základem je kvalita a množství použitého materiálu a také kvalita a míra preciznosti zpracování. U stromů a palem je velice významným prvkem použitý kmen. Ten je v drtivé míře vyroben z přírodního materiálu (přírodních kmenů). U stromů a palem od italské společnosti ILA jsou používány unikátní kmeny dovážené z Indonesie, díky jimž jsou tyto rostliny vždy nevšední a krásnou dekorací. Rovněž úroveň zpracování je na nejvyšší úrovni.

U výrobků asijského původu se jedná o poněkud „uniformní“ vzhled, ale přesto i mezi nimi lze nalézt solidní výrobky. Pro tuto skupinu hovoří příznivější cenové podmínky.

Často se setkáváme s dotazy na imitace rostlin vhodných do exteriéru. Pro tyto účely jsou vyráběny speciální květiny, stromy i palmy. Jsou vyráběny z odolných plastů, které jsou voděodolné a obsahují UV odolnou vrstvu. Navíc je jejich konstrukce zpevněna tak, aby odolala i silnějšímu větru. Přesto se nedoporučuje jejich umístění do extrémně větrných míst.

V exteriéru je možné umístit i některé „standardní“ umělé rostliny, ale je třeba mít na paměti, že ty jsou vesměs (listy) vyrobeny z textilních materiálů, které by neměly být v častém styku s vodou a přímým slunečním zářením.